Chcem investovať
Nová investičná príležitosť: Dlhopis Lucron Premium
19. 07. 2022 Čas čítania: 3 min
Across aktuality
Across aktuality

Podnikový dlhopis silného hráča na slovenskom realitnom trhu s prémiovým výnosom 5,5 % ročne.

Sme presvedčení, že vyvážené investičné portfólio má obsahovať aj dlhopisové investície. Tradične sú ich súčasťou aj investície do podnikových dlhopisov, najmä kvôli stabilnému, (spravidla) nadštandardnému výnosu a vopred známemu investičnému horizontu. V spolupráci so silnými partnermi preto pravidelne prinášame aj takéto príležitosti.

Dlhopis Lucron Premium

Nový dlhopis sme vytvorili v spolupráci so skupinou Lucron, ktorá pôsobí v sektore realitného developmentu. Klienti tak majú možnosť doplniť do svojho portfólia podnikový dlhopis silného hráča na slovenskom realitnom trhu s prémiovým výnosom 5,5 % ročne. Zároveň, pre najrýchlejších investorov je pripravený bonus v podobe dodatočného výnosu v hodnote 0,75 % ročne.

Tento štvorročný dlhopis môže efektívne ochrániť vaše peniaze v období zvýšenej inflácie, ktorú aktuálne zažívame.

Pozornosť sme venovali aj forme dlhopisu, optimálny daňový režim umožňuje uchrániť nezanedbateľnú časť výnosu investora. Po úspechu poslednej emisie nášho vlastného dlhopisu tak prinášame klientom ďalšiu prémiovú príležitosť.

O skupine Lucron

Skupina Lucron je aktuálne jedným z najväčších developerov na Slovensku. Jej špecializáciou sú veľké, najmä rezidenčné developerské projekty a tvorba ucelených urbanistických celkov. Počas svojej 17-ročnej histórie priniesla 205 000 m2 plochy v dokončených projektoch a odovzdala viac ako 2 000 bytov v ôsmich projektoch. Má slovenské korene, ale je súčasťou medzinárodnej skupiny IKO Real Estate z Luxemburska s vyše 30 – ročnou históriou v realitnom biznise. Medzi aktuálne projekty v portfóliu skupiny patrí Vydrica v historickej časti Bratislavy, nová štvrť Nesto na juhu Bratislavy s rozlohou cez 200 000 m2, projekt Arboria v Trnave a iné. V horizonte štyroch rokov tak prinesie na trh nehnuteľnosti v hodnote viac ako 650 miliónov eur.

Vyberáme s rozumom

Pred spustením tejto emisie sme podrobne zvažovali silu emitenta a skupiny, v ktorej pôsobí. Medzi najdôležitejšie parametre, ktoré sme v tomto prípade hodnotili pozitívne, patria: veľkosť skupiny, reálne skúsenosti v realitnom sektore, bezpečný model spolufinancovania projektov s významnými bankami, dodržanie všetkých predchádzajúcich záväzkov a široká paleta realitných projektov v oceňovaných lokalitách, ktorá predznačuje vysoký dopyt klientov dnes aj v budúcnosti.

Skupina Lucron sa tak zaradila do úzkeho výberu partnerov, s ktorými sme sa tento rok rozhodli spolupracovať pri emisii dlhopisov.

Veríme, že vysoké štandardy, ktoré kladenie na emitentov dlhopisov, sú zárukou spokojnosti našich klientov. V prípade, ak sa chcete o tejto príležitosti dozvedieť viac, neváhajte kontaktovať Vášho investičného konzultanta alebo nám zanechajte kontakt a my sa Vám ozveme:

Mám záujem

 


Vydrica


Arboria


Rakyta

Autor:
Igor Gogoľ

Product Manager